Bajkaonica u školskoj knjižnici
Autor: Miljenko Ilić, 21. 3. 2018.

Srcu mi godi – u dveri vilinske zemlje knjižnica me vodi!

Povodom obilježavanja Svjetskog dana pripovijedanja u školskoj je knjižnici ostvarena bajkaonica Srcu mi godi – u dveri vilinske zemlje knjižnica me vodi! Radionicu su pripremile i vodile stručne suradnice - knjižničarka, pedagoginja i defektologinja. Sudjelovali su učenici polaznici izvannastavne aktivnosti KLIK-KLAK.

Cilj pripovijedanja bio je razvijanje i usvajanje govorenoga jezika i rječničkog blaga te poštivanje kulturne baštine i raznolikosti. Pripovijedane su tri narodne bajke nakon kojih je uslijedio razgovor i poticanje izražavanja emocija, mašte i kreativnosti. Učenici su aktivno sudjelovali u različitim aktivnostima od rješavanja radnih listića i zagonetki, slaganja puzzli do stvaranja nove priče koja je bila i završna aktivnost. Tijek i atmosferu pogledajte u fotogaleriji.

Kako su bajkaonicu doživjeli učenici najbolje pokazuju njihovi dojmovi:

• Osjećao sam se kao da sam bio u bajci!
  • Osjećao sam se lijepo, sretno i ugodno.
  • Bilo mi je jako poučno, zabavno i zanimljivo!

Pripremila knjižničarka