Ljetna škola informatike
Autor: Miljenko Ilić, 10. 8. 2020.

Ljetna škola informatike kreće 24. kolovoza u učionicama Srednje škole Krapina. Nit vodilja ove ljetne škole je kako izraditi igru. Za željenu radionicu popunite prijavnicu na https://krik-kr.hr/ljetna20gdje je i opis radionica. Radit ćemo 2d i 3d igre, C# i Android aplikacije. Za mlađe učenike je radionica početnici i Scratch. Radionica Alice rezultira animacijama.  Obrađivat ćemo slike, te raditi web stranice. Na početnoj robotici koristit ćemo mBotove i blok programiranje, a na naprednoj robotske ruke i Alphabotove.  Na Arduinu ćemo raditi jednostavne elektroničke projekte.

Naravno, poštivat će se sve mjere zaštite zdravlja djece usuglašene s epidemiolozima. Stoga je broj prijavljenih po radionici ograničen na 12 polaznika. Svi trebaju doći s maskama za lice, a biti će osigurana dezinfekcija ruku i mjesta za računalom na udaljenosti od 1,5 metar. Osigurajte na vrijeme mjesto na željenoj radionici!