Obilježili smo Europski tjedan programiranja
Autor: Miljenko Ilić, 22. 10. 2020.

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost. Učenje programiranja pomaže nam da shvatimo svijet oko sebe koji se brzo mijenja, proširimo svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija te da razvijemo vještine i sposobnosti kako bismo istraživali nove ideje i bili inovativni. Ove godine Europski tjedan programiranja trajao je od 10. do 25. listopada 2020. Zbog aktualne zdravstvene situacije više ovogodišnjih aktivnosti Tjedna programiranja odvijalo se na internetu. Mi smo se također pridružili u programiranju micro:bita, malenog računala koje može svašta. Kako nam je bilo pogledajte kroz nekoliko fotografija.