Dan sjećanja na holokaust
Autor: Miljenko Ilić, 27. 1. 2021.

U većini zemalja u svijetu tako i u Hrvatskoj 27. siječnja se obilježava Međunarodni dan sjećanja na holokaust i sprječavanja zločina protiv čovječnosti. Toga dana je 1945. sovjetska vojska oslobodila zloglasni nacistički koncentracijski logor Auschwitz.

Povodom toga dana odlučili smo odati počast žrtvama holokausta i osobama koje su spašavale nevine žrtve holokausta. Počast žrtvama smo izrazili  na virtualan način izradom kratke prezentacije. Prezentaciju možete pogledati na sljedećoj poveznici Dan sjećanja na holokaust.

Ovu objavu završavam riječima iz Talmuda, a koja stoji na odličju koje se dodjeljuje osobama koje su spašavale Židove tijekom holokausta.

„ Onaj tko spasi jednog čovjeka, spasio je čitav svijet“.

Pripremila Nataša Zrinščak