Sudjelovali smo na Lidranu
Autor: Miljenko Ilić, 22. 3. 2021.

Četvero učenika naše škole sudjelovalo je na županijskoj razini Lidrana, smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva. Smotra se održala 19. ožujka u prostoru SŠ Krapina, odnosno na daljinu putem aplikacije Zoom.

Borna Tretinjak, učenik 6. razreda, pobijedio je u kategoriji dramsko-scenskih nastupa izvevši monolog Lauren Child Pas sa zgodnim ušima. Tročlano povjerenstvo (sastavljeno od troje hrvatskih akademskih glumaca: gđa Mirela Videk Hranjec, g. Mateo Videk i g. Ivan Đuričić) navelo je kako je kombinacija riječi i glazbe dobra ideja koja kod Borne funkcionira. „To je bilo totalno tvoje, jednostavno, iskreno, zaigrano“, rekao je državni izbornik g. Đuričić našem Borni. Borna je u svom monologu, koji je popratio glazbenim odsječcima svirajući klavir, odglumio ne samo pripovjedača, već je oslikao i druge likove. Mentorica učenika je učiteljica Gordana Kučinić.

Učenici osmih razreda Vito Tušek (mentorica učiteljica Martina Petriško), Stjepan Ranogajec (mentorica učiteljica Gordana Kučinić) i učenica petog razreda Ena Božić (mentorica učiteljica Kornelija Hanžek) na smotri su sudjelovali svojim literarnim radovima. Dvočlano povjerentvo (koje se sastojalo od dvije članice – književnice Nene Lončar i prof. hrvatskog jezika i diplomirane knjižničarke Branke Tuđe Kanceljak) pohvalilo je Eninu igru riječima u pjesmi Letić te Stjepanov „lirski minimalizam koji na suptilan način podcrtava čovjekovu potrebu za povezanošću s prirodom“ u crtici Ima nekih tajnih veza između čovjeka i breza.

Čestitamo našim učenicima i mentoricama, a posebno Borni i njegovoj mentorici!