Europski tjedan programiranja
Autor: Mateja Grmovšek, 26. 10. 2021.

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa čiji je cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje I digitalnu pismenost. Ove godine EU tjedan programiranja obilježavao se od 9. do 24. listopada. Učenici matične i područnih škola pod vodstvom učiteljice Mateje Šereg, na nastavi informatike obilježili su tjedan programiranja raznim aktivnostima: Pixel art (učenici 1. I 2. Razreda), Programirajmo u Scratchu (učenici 3.razreda), Sat kodiranja – programiraj Flappy bird (učenici 4.razreda).

Učenici predmetne nastave pod vodstvom učitelja informatike Miljenka Ilića izrađivali su aplikacije za mobilne uređaje koristeći web aplikaciju otvorenog koda "MIT App Inventor".