Lutkarska kolaž predstava i književni susret s Jadrankom Čunčić- Bandov
Autor: Milorad Videković, 7. 3. 2016.

U petak, 4. ožujka, u našoj je školi gostovala književnica, lutkarica i glumica Jadranka Čunčić-Bandov. Učenicima razredne nastave matične i područnih škola predstavila se lutkarskom kolaž predstavom.

Jadranka Čunčić-Bandov autorica je mnogih igrokaza koji su objavljeni u čitankama, priručnicima, zbornicima i časopisima za djecu. Još od školskih dana bila je aktivno angažirana u lutkarskom kazalištu Kvak kroz glumu, animaciju i pisanje lutkarskih igrokaza. Članica je Društva hrvatskih književnika i Hrvatske zajednice samostalnih umjetnika. Djeluje kao samostalna umjetnica te igrokaze iz svojih knjiga predstavlja djeci kroz lutkarske kolaž predstave.

Na susretu je maštovitim lutkama oživjela likove iz igrokaza svoje istoimene knjige Šale, trice, zvrndalice. Kao kazališna umjetnica oduševila je sve prisutne i plijenila pažnju učenika oblikovanjem različitih karaktera i posuđivanjem glasa lutkama ukazujući pri tom na jednostavne materijale pomoću kojih ih sama izrađuje. Razigrala je maštu učenika i potaknula ih na aktivno sudjelovanje u predstavi. Uživali su u svijetu smijeha, lutaka i priča te velikim pljeskom zahvalili na ugodnom druženju. Nakon susreta naše novinarke napravile su intervju s književnicom koji će objaviti u školskom listu.

Fotogalerija - album BANDOV