RAZLIČITIM KORACIMA DO JEDNAKOSTI
Autor: Milorad Videković, 11. 4. 2016.

U ponedjeljak, 11. travnja 2016. godine članovi Saveza društava distrofičara Hrvatske i  Udruga distrofičara Krapina posjetili su OŠ Augusta Cesarca, Krapina u kojoj su sa učenicima petih razreda proveli edukativnu radionicu u sklopu projekta "Različitost je dio nas", kroz koju su pričali o invaliditetu, međusobnom pomaganju, važnosti pristupačnosti javnih površina zbog veće mobilnosti osoba u kolicima i ostalim temama koje se odnose na potrebe, ali i mogućnosti osoba s invaliditetom.

Projekt se provodi s ciljem smanjenja svih pojavnih oblika nasilja nad i među djecom unaprjeđujući znanje mladih o vršnjačkom nasilju i oblicima nasilja; problematici djece s teškoćama u razvoju i specifičnostima mišićne distrofije; različitosti djece s mišićnom distrofijom i djece bez teškoća u razvoju te pravu na različitost.

Nakon ove edukacije slijede radionice u PŠ Škaričevo ( srijeda, 13.4.2016.) i matičnoj školi za druge razrede ( četvrtak, 14.4.2016.) dok će se edukacije za sedme razrede i učenike PŠ Podgora provesti svibnju mjesecu.