Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica
Autor: Miljenko Ilić, 20. 10. 2016.

Uz Mjesec hrvatske knjige i Međunarodni mjesec školskih knjižnica

Mjesec hrvatske knjige tradicionalna je nacionalna kulturna manifestacija koja promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro.  Obilježava se svake godine u razdoblju od 15. listopada do 15. studenoga te su u to vrijeme knjižnice središta brojnih događanja. Čitam sto na sat tema je i moto ovogodišnje manifestacije i Nacionalnog kviza za poticanje čitanja.

Uz Mjesec hrvatske knjige u listopadu se obilježava i Međunarodni mjesec školskih knjižnica. Nizom aktivnosti i događanja na dogovorenu temu promiče se uloga i značaj školskih knjižnica. Ovogodišnja tema glasi Nauči odgonetnuti svoj svijet!

Tijekom Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica i naša je knjižnica mjesto provođenja mnogih aktivnosti - književnog susreta, nacionalnog kviza za poticanje čitanja, nastavnih satova, izložbi, projekta, radionica…