Terenska nastava: Naš zavičaj – Hrvatsko zagorje
Autor: Milorad Videković, 17. 11. 2016.

Kako bi što bolje upoznali svoj zavičaj, u petak 11. XI. 2016. godine, učenici trećih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi.

Prvo su posjetili Meteorološku postaju u Popovcima i vidjeli neke od instrumenata za praćenje vremena. Zatim su krenuli prema Gornjoj Stubici. Posjetili su Gupčevu lipu, Muzej seljačkih buna i spomenik Matiji Gupcu. Tu su puno saznali o prošlosti svoga zavičaja. U Donjoj Stubici su u Peradarskoj farmi Perfa vidjeli kako se pakiraju jaja.

Zatim su krenuli u Mariju Bistricu i posjetili radionicu za izradu tradicijskih drvenih igračaka. Posjetili su i crkvu Majke Božje Bistričke.

Na povratku su razgledali Bedekovčanska jezera i oko 16 sati se vratili kući.

Nina Hršak, III. b

Fotogalerija - album TERENSKA - HZ