PROJEKT FILOS
Autor: Milorad Videković, 24. 12. 2016.

OŠ Augusta Cesarca, Krapina ove školske godine je , u suradnji sa zakladom Zamah, ušla kao partner u projekt EU pod nazivom Filantropija. Filantropija je ljubav prema bližnjemu koja se iskazuje angažiranjem u zajednici za dobrobit društveno i socijalno ugroženih skupina i za boljitak zajednice u cjelini. Svrha je projekta osnažiti i kod djece od najranije životne dobi razvijati naviku volontiranja i aktivnog doprinosa zajednici u kojoj žive. Djeca uče prepoznavati probleme u zajednici i traže načine da ih zajedno riješe.  Projekt je dobio naziv FILOS. U prvoj fazi projekta provedene su radionice za aktivno građanstvo u svim razredima, od prvoga do osmoga. Osnovan je Školski filantropski klub Cesarček koji je zajedno s DND Krapina četiri adventa u Krapini obilježio sudjelovanjem i pomaganjem u radionicama, prodajom izrađenih rukotvorina u Kućici svetog Nikole na glavnom trgu i prikupljanjem donacija za potrebitu djecu grada Krapine. Ovim se Školski filantropski klub Cesarček odmah u početku profilirao kao udruga koja traži da je se shvati ozbiljno: ovo su djeca koja znaju što žele, imaju ideje , volju da ih ostvare  i vjeru da mogu mijenjati svijet na bolje ako počnu od svoje sredine. Činimo dobro da nam svima bude dobro!