Autor: Miljenko Ilić, 23. 5. 2018.

Pripreme za izbor učenika u Dječje gradsko vijeće započele  su  2. svibnja susretom 34 učenika ( 4.-7. razred) predstavnika razrednih odjela s voditeljicom  Klarom Suhodolčan,  prof. politologije. Saznali su  što je Dječje gradsko vijeće i na koje  sve načine, uz pomoć odraslih,   mogu utjecati  da život djece u gradu/mjestu stanovanja   bude još ugodniji.

• Preuzeti  odgovornost  za izvršavanje nekog  zadatka

Nakon toga  su   predstavnici razrednih odjela   na satovima razrednika  s ostalim učenicima razmijenili prijedloge i pripremali  se za izbore.

Izbori za članove Dječjeg gradskog vijeća održani su 18. svibnja.

Izabrano je 10 članova  ( četiri  predstavnika četvrtog i petog  razreda i šest  predstavnika šestog i sedmog  razreda) u nazočnosti predsjednice Vijeća učenika Ivone Pavić, pedagoginje i defektologinje.