Autor: Miljenko Ilić, 17. 11. 2021.

U utorak, 16. studenoga, radi odavanja počasti Vukovaru - simbolu žrtve Domovinskog rata kao i mnogim stradalim civilima i hrvatskim braniteljima na drugim ratom zahvaćenim područjima naše domovine, ugostili smo književnicu Bojanu Meandžiju.  Književnim susretima na kojima su sudjelovali učenici 7. i 8. razreda sa svojim učiteljima – Gordanom Kučinić, Kornelijom Hanžek, Natašom Zrinščak, Matijom Majcenićem i stručnom suradnicom knjižničarkom Gordanom Gregurović Petrović, ujedno smo obilježili i završnicu Mjeseca hrvatske knjige.

Na početku prvog susreta dobrodošlicu autorici poželjeli su učenici 8. a razreda – Mihaela i Vedran kao voditelji te Ema, Laura i Miran iz 8. b svojim promišljanjima o ratu koja su napisali nakon čitanja djela Siniše Glavaševića. Na drugom susretu voditeljice su bile učenice 7. a razreda – Jana, Gabrijela i Lorena koje su u uvodnom dijelu pročitale i pjesme posvećene miru. Potom je književnica predstavila autobiografski roman Trči! Ne čekaj me… koji je počela pisati u skloništu za vrijeme Domovinskog rata u rodnom gradu Karlovcu. Uz izmjenjivanje fotografija iz osobnog albuma ratom razorenog Karlovca, književnica je učenike upoznala sa svojim naglo prekinutim djetinjstvom čitajući im najznačajnije ulomke knjige. Na emotivan način približila je tužne godine svojega odrastanja ukazujući na istinske životne vrijednosti čime je na sve prisutne ostavila snažan dojam. Susret s osmim razredima završio je osvrtom učenice Mije na pročitani roman književnice. Osim Mije nakon čitanja romana za književnicu pitanja su pripremili i postavili i Miran i Mateo. I učenici sedmog razreda vrlo su se zainteresirali za temu romana i na kraju susreta autorici postavljali brojna pitanja. Istaknuli su koliko ih je njena priča ganula i pokazala važnost svakodnevnih sitnica u teškim životnim situacijama te ujedno time na najljepši način našoj gošći zahvalili na jako emotivnom i poučnom druženju.