Autor: Miljenko Ilić, 2. 5. 2022.

U petak, 29.4., u našoj školi održao se JUMICAR - program prometne kulture za najmlađe. Program se održao za učenike 2.a,b,c,d i 3.a,b,c,d razreda.

Program prometne kulture za najmlađe preventivna je aktivnost kojoj je glavni cilj razvijanje dječje svijesti o opasnostima cestovnog prometa.

Praktični dio odvijao se na prometnom poligonu postavljenom na školsko igralište, koji je simulacija stvarnog prometa. Učenici su samostalno upravljali vozilima za obuku na električni pogon te su tako imali mogućnost iz perspektive vozača uočiti opasnosti cestovnog prometa.
Naravno, sigurnost učenika tijekom vožnje povećavao je nadzor instruktora, zaštitna kaciga, pojas te sigurnosni branici na poligonu.