Autor: Milorad Videković, 30. 11. 2015.

U četvrtak 3. prosinca 2015. u 18 sati održat će se u našoj školi Večer matematike za naše učenike i njihove roditelje.

Večer matematike je skup interaktivnih radionica koje potiču izgradnju pozitivnog stava učenika prema matematici.

Sudjelovanje u zabavnim aktivnostima otkriva često zaboravljenu - zabavnu stranu matematike, stvara nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazuje da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Cilj Večeri matematike je popularizacija matematike.

Večer matematike nalik je sajmu. Sudionici obilaze „matematičke stanice“ i odabiru aktivnosti u kojima će sudjelovati. Materijali s detaljnim uputama o aktivnostima dostupni su na svakoj stanici, a „dežurni  matematičar“ (profesor matematike i/ili učenik) pomoći će pri njihovoj provedbi.

Večer matematike organizira Hrvatsko matematičko društvo (HMD).

Zainteresirani učenici mogu se prijaviti svojim učiteljicama/učiteljima matematike.

Pozivamo učenike, roditelje i sve zainteresirane da se zabave uz jednostavne matematičke igre.