Autor: Milorad Videković, 22. 2. 2017.

Naša škola ove školske godine sudjeluje u  projektu „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“. Projekt je sufinanciran iz EU programa IPA 2012 i od strane Ureda za udruge Vlade RH, a u projektu smo radili s Regionalnom zakladom za lokalni razvoj Zamah. U sklopu projekta proveli smo akciju simboličnog naziva FILOS:  zajedno s DND Krapina organizirali smo i proveli  4 adventske radionice, u suradnji s udrugom Hrvatska žena i TZGK postavili smo Kućicu svetog Nikole u centru grada i u njoj prodavali naše rukotvorine s ciljem prikupljanja sredstava za djecu iz socijalno ugroženih obitelji, uz podršku roditelja prikupili smo i podijelili 46 božićnih dječjih paketa.

Naša je škola provedbom akcije FILOS postala jedan o kandidata za certifikat „Škola filantrop“ koji će se u ožujku 2017. dodijeliti u sklopu projekta „Stvaranje filantropske kulture u Hrvatskoj“.

Osnovali smo Školski filantropski klub “Cesarček” u kojem ravnopravno odluke donose, projekte planiraju i akcije provode učenici i učitelji, s ciljem zajedničkog rada za dobrobit svih.

Na fotografiji nisu svi članovi kluba, ali ćete uskoro na stranicama škole, a i šire, vidjeti kompletnu ekipu i čuti o nama jer: ideje su u glavi, volja za akciju je tu!