Sudjelovali smo u projektnoj aktivnosti “Hate Out”

U sklopu Školskog preventivnog programa učenici sedmih i osmih razreda sudjelovali su u online igri „Hate Out!” Nastavu su održale stručne suradnice pedagoginja i knjižničarka uz podršku učiteljice Informatike. Riječ je o edukativnoj igri za borbu protiv govora mržnje na društvenim mrežama koju je Centar za mir, nenasilje i ljudska prava iz Osijeka, zajedno s ostalim partnerima, razvio u sklopu projekta LEAD-Online (Learn, Engage, Act: Digital Tools to Prevent and Counter Hate Speech Online).

Edukativna igra sadrži devet različitih online scenarija govora mržnje, inspiriranih stvarnim događajima. Cilj je izazvati igrače da prepoznaju ključne karakteristike online govora mržnje, razumiju njihov utjecaj na žrtve te koriste protunarative putem konstruktivnog dijaloga i poruka. Ovim iskustvom, učenici igrači ne samo da se bore protiv govora mržnje nego i doprinose zajednici potičući sigurnije i inkluzivnije digitalno okruženje.

Pripremile stručne suradnice