Dan planeta Zemlje

Dan planete Zemlje obilježava se svake godine 22. travnja  s ciljem podizanja svijesti o potrebi očuvanja okoliša i prirode.

Povodom njegova obilježavanja i u školskoj je knjižnici u okviru Programa A2 u 2. a i 2. b razredu promicana održivost i zelena pismenost. Učenici su tom prilikom saznali kako je onečišćenje plastikom veliki ekološki izazov. Plastične vrećice jedan su od uzroka stradavanja brojnih životinja za čiju razgradnju je potrebno 10 do 500 godina. Također, ponovili su i navodili brojne primjere kojima i svatko od nas svakodnevno može doprinijeti očuvanju i zaštiti okoliša, a nakon toga su izrađivali likovne radove posvećene Zemlji.

U kreativnim eko aktivnosti djeca su se zabavila i uživala, a usput su naučili o važnosti recikliranja, brige o okolišu i odgovornom ponašanju.

Knjižničarka Gordana Gregurović – Petrović i učiteljica Ivana Frajzman