Gradsko natjecanje mladih Hrvatskoga Crvenog Križa

U subotu, 9. ožujka u OŠ Đurmanec održano je gradsko natjecanje mladih Hrvatskoga Crvenog Križa. Naši predstavnici natjecali su se u kategoriji pomladak te su osvojili 1. mjesto. Natjecanjem se provjerava teorijsko znanje o Međunarodnom pokretu Crvenog križa i Crvenog polumjeseca, međunarodnom humanitarnom pravu, ljudskim pravima i pravima djeteta, Hrvatskom Crvenom križu i aktivnostima Hrvatskog Crvenog križa te praktična znanja i vještina iz pružanja prve pomoći.

Ekipu naše škole čine Jana Herceg (7.a), Petra Puh (7.a), Petra Horvat(7.a), Tena Pavlinić(8.a), Aurora Krstić(8.a) i Karlo Ovčarić(8.a).  Za mjesec dana predstavljat ćemo Gradsko društvo Crvenog križa Krapina i našu školu na međužupanijskom natjecanju koje će se održati u Klenovniku u Varaždinskoj županiji. Čestitke marljivoj ekipi. Mentorica učenika je Ivana Vešligaj Bunčec, učiteljica biologije i kemije.