Književni susret s Bojanom Meandžijom

U utorak, 27. veljače, u našoj je školi gostovala književnica Bojana Meandžija. Tom prilikom književnica je učenicima 7. i 8. razreda predstavila autobiografski roman Trči! Ne čekaj me… Dobrodošlicu autorici poželjeli su učenici 8. b razreda – Vita i Marin kao voditelji te Aurora, Ana i Karlo iz 8. a razreda svojim osvrtima na pročitani roman književnice. Nakon dojmljivih uvodnih riječi autorica je učenike upoznala sa svojim naglo prekinutim djetinjstvom. Pročitala je najznačajnije ulomke romana koji je započela pisati u skloništu u rodnom gradu Karlovcu, a napisala ga je sa samo šesnaest godina. Temu i osobno iskustvo Domovinskog rata, tog svijeta sivila i straha koji je iskusila u dobi od trinaest godina, učenicima je predočila na vrlo pristupačan i zanimljiv način. Približila im je tužne godine odrastanja ukazujući na istinske životne vrijednosti čime je na sve prisutne ostavila snažan dojam. Književnica je završila susret riječima: “Obitelj je najtopliji pokrivač kada ti je najhladnije”, te zamolila učenike da ih pamte i vraćaju im se!

Pripremila knjižničarka