MATEMATIČKO NATJECANJE KLOKAN BEZ GRANICA

Klokan bez granica matematičko je natjecanje koje se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog matematičkog društva i namijenjeno je popularizaciji matematike. Na natjecanju može sudjelovati svaki učenik bez obzira na svoj uspjeh u redovnoj nastavi. Ove se školske godine natjecanje održalo 22. ožujka 2024. godine, a iz naše je škole sudjelovalo 53 učenika od drugog do osmog razreda.

Najbolje rezultate postigli su učenici 4. i 5. razreda koji su se natjecali u kategoriji ECOLIER.

Nagrađeni natjecatelji unutar 10 % najboljih u cijeloj državi jesu Dino Pastorčić (5. a), Josip Pernjek (4. c), Mateo Poslončec (5. a) i Luka Palatinuš (4. c). Osim navedenih učenika nagrađen je i učenik Tin Kušec (3. b) utješnom nagradom.

Velike čestitke svim učenicima koji su sudjelovali, a posebno nagrađenim učenicima!

Petra Pernjek, učiteljica matematike