Međunarodni dan tjelesne aktivnosti

Svjetska zdravstvena organizacija, kao krovna zdravstvena organizacija, ističe redovitu tjelesnu aktivnost kao jedan od najvažnijih preduvjeta dobrog zdravlja. U tu svrhu je 2003. godine pokrenula inicijativu da se 10. svibnja obilježava Međunarodni dan tjelesne aktivnosti, odnosno Dan kretanja za zdravlje provedbom aktivnosti kojima se promiče redovita tjelesna aktivnost bez obzira na sadržaj, mjesto i vrijeme izvođenja.

Projektna aktivnost Poligon za tjelesnu aktivnost školske djece osmišljena je kao pomoć pri provedbi nastave Tjelesne i zdravstvene kulture u osnovnim školama koje za to nemaju osnovne tehničke, materijalne i prostorne uvjete (sportsku dvoranu), a s ciljem održavanja, unapređenja i promicanja zdravlja i tjelesne aktivnosti. Poligon je prvenstveno osmišljen kao pomoć učiteljima u ostvarivanju ciljeva i zadaća TZK, ali i učenicima kako bi na kreativan, zanimljiv i prihvatljiv način bili tjelesno aktivni. Za provedbu ove aktivnosti koristi se kineziološka oprema koja se lako i brzo postavlja i uklanja te daje mogućnost izmjene i raznovrsnosti postavljanja u školi (u učionici, u holu ili nekom drugom prostoru) i na različitim prostorima izvan škole (na školskom dvorištu, na školskom igralištu, na livadi i sl.).

Učenicima Područne škole Škarićevo ova oprema omogučuje provedbu zanimljivih i korisnih sadržaja, a u nastavku pogledajte naše ideje i primjere.