Naša mala knjižnica

Ostvarivanje projekta u trećem razredu nastavili smo čitanjem knjige talijanske autorice Susanne MattiangelliHB olovka: nove bilješke, čarolije, priče stvarne i snivane“. Zajedničkim čitanjem priče naglas upoznali smo djevojčicu Oli koja želi postati spisateljica. Zato bilježnica u kojoj Oli uz događaje i likove iz svoje svakodnevice opisuje i vlastiti doživljaj svijeta obiluje pričama, pismima, pustolovinama i snovima. Svojom kreativnošću i humorom Oli je potaknula i našu maštu i kreativnost te su se učenici pisano i likovno izražavali. Ilustrirali su najzanimljivije događaje, izrađivali stripove, pisali stihokaze o emocijama i pisma sebi koja će čitati u budućnosti.  Zabavilo ih je i sudjelovanje u likovno-kreativnom zadatku te su u kreativnim knjižicama izradili i svoje priče pomoću trakica izrezanih iz dječjih časopisa i novina.
Aktivnosti ostvarene ove školske godine u knjižnici naše škole u sklopu projekta objavljene su i na stranicama Naše male knjižnice kojima možete pristupiti klikom na poveznicu.

Pripremila knjižničarka