Obilježili smo Dan sigurnijeg interneta

Svake godine, drugog utorka u veljači s ciljem promicanja sigurnije i odgovornije upotrebe interneta i digitalnih tehnologija, posebice među djecom i mladima, diljem svijeta obilježava se Dan sigurnijeg Interneta. Ove godine obilježava se pod sloganom „Zajedno za bolji Internet“.  Povodom njegova obilježavanja i promicanja digitalne sigurnosti i digitalne svijesti, stručna suradnica knjižničarka pripremila je brojne aktivnosti i održala nastavu u 2. a i 2. b razredu uz podršku učiteljice Informatike. S obzirom na to da su djeca i mladi često izloženi neprimjerenom sadržaju, tijekom nastave učenici su razgovorom, rješavanjem radnih listića i igranjem društvenih igara ponovili pozitivne i negativne strane interneta, važnost poštivanja pravila lijepog i odgovornog ponašanja te kako se zaštiti od opasnosti koje vrebaju u digitalnom svijetu.

Pripremila knjižničarka