Obilježili smo Noć knjige

Manifestacija kojom se promiču knjige i čitanje ove se godine u Hrvatskoj održavala 13. godinu zaredom. Tema ovogodišnje Noći knjige glasila je „Kad je prizma kataklizma: knjige za izazovna vremena“. U skladu s temom tražili smo odgovore kako se kao čitatelji nosimo s izazovnim vremenima poput prijetnje globalnim ratom, društvenim i financijskim krizama te klimatskim promjenama koje negativno utječu na ljudsko društvo.

U školskoj knjižnici u sklopu projekta Večer knjige održana je radionica „Knjiga i origami – u knjižnicu te mami“ u kojoj je sudjelovala  skupina učenika 6. i 8. razreda koju su osmislile i ostvarile stručne suradnice knjižničarka i edukacijska-rehabilitatorica. Djelom Karla Brucknera „Sadako hoće živjeti“ u radionici je promicana antiratna književnost. Različitim strategijama učenja i poučavanja izmjenjivane su brojne aktivnosti:  čitanje naglas, dovršavanje lijepih citata o knjizi i čitanju u digitalnom alatu, pisanje motivacijskih poruka podrške i izrada origamija (ždralova). Sudjelovanjem u radionici učenici su stjecali nova znanja i vještine te razvijali kritičko mišljenje. Ocijenili su je poučnom i zanimljivom.