Online susret s učenicima OŠ Petrovsko

U školskim knjižnicama ostvarena je suradnja OŠ Petrovsko i naše škole online susretom. Učenice 3. a razreda Maša Marija, Gabrijela i Ruža tom su se prilikom putem platforme Teams družile s učenicama 3. razreda OŠ Petrovsko. Nakon upoznavanja uslijedio je razgovor o omiljenim knjigama te je svaka učenica iz svoje najdraže knjige pročitala odabrani ulomak. Ugodnom ozračju doprinijelo je pažljivo slušanje i razgovor o pročitanom. Druženje uz knjige završilo je razmjenom poticajnih poruka o važnosti čitanja i prijateljstva te željom za novim okupljanjem. Učenice su susret vrednovale kao lijepo i pozitivno iskustvo. Time je ujedno ostvarena još jedna aktivnost u sklopu eTwinning projekta Knjiga je COOL 2 kojim se promiče kultura čitanja. Susret su organizirale stručne suradnice knjižničarke Jasenka Marmilić i Gordana Gregurović Petrović.