Plavo nebo u školskoj knjižnici

Kako bi promovirali knjige te pobudili i zadržali interes mladih generacija za čitanje, u školi je kultura čitanja promicana obradom lektirnog naslova Plavo nebo Andree Peterlik-Huseinović na drugačiji način. Koristeći stranice Međunarodne dječje digitalne knjižnice (ICDL), učenici 2. razreda slikovnicu su osim u tiskanom obliku upoznali i u digitalnom formatu. Čitanje priče pratili su s velikim zanimanjem te aktivno sudjelovali i u drugim aktivnostima: rješavanju radnih listića, interaktivnoj igri izrađenoj u digitalnom alatu LearningApps i stvaralačkom izražavanju. Umjetničke ilustracije slikovnice pobudile su kod učenika osjećaj za lijepo i potaknule ih na kreativno izražavanje doživljaja.