Posjet budućih prvašića našoj školi

Prošli tjedan su nas svojim posjetom obradovale predškolske grupe u pratnji odgojiteljica iz Dječjeg vrtića „Gustav Krklec“ Krapina. Na početku susreta ravnateljica je pozdravila predškolce i odgojiteljice, a zatim su se budući prvašići uputili u naše prve razrede (1.a i 1.b).  Učenici su uz pomoć učiteljica (Martina Koprivnjak i Gordana Pavić) pripremili sat prepun pjesme, igrokaza, razgovora, iznenađenja, crtanja i mnogih drugih aktivnosti. Predškolci su imali priliku vidjeti kako izgleda jedna školska učionica, što sve naši učenici nose u svojim školskim torbama te kako izgledaju knjige i bilježnice prvog razreda. Razgovarali su o tome kako se treba ponašati u školi, kako provodimo naše odmore te vesele li se polasku u prvi razred. Za vrijeme cijelog susreta stručne suradnice (edukacijska rehabilitatorica, knjižničarka i pedagoginja) pružale su podršku učenicima, učiteljicama i predškolcima u međusobnom upoznavanju. Kao posljednje iznenađenje, naše kuharice za djecu su pripremile sladak kraj u blagovaoni.”