Svjetski dan komplimenata

1. ožujka obilježavamo Svjetski dan komplimenata.

I u 2.b često dijelimo komplimente, a posebice danas. Učenici su radili u paru. Trebali su razmisliti o svom paru te napisati nekoliko komplimenata toj osobi. Ponovili smo da je lijepo davati, ali i primati od nekoga lijepe riječi koje nas čine sretnima. Nakon te aktivnosti trebali su svakom u razredu napisati jednu lijepu osobinu na komadić papira. Učenici su se ugodno razveselili kad su vidjeli kako ih drugi u razredu doživljavaju. Ujedno smo danas obilježili i Dan ružičastih majica. Svatko je trebao napisati jednu poruku kojom osuđuje nasilje. Ujedno smo izradili i stripove. Zadatak je bio osmisliti strip od četiri kadra u kojem će prikazati jednu aktivnost s Duricom, likom iz istoimenog stripa.

Trudit ćemo se i dalje dijeliti komplimente i biti ljubazni jedni prema drugima, a ne nasiljem rješavati stvari.

Ivana Frajzman, učiteljica