Uz Dan hrvatske knjige

Dan hrvatske knjige manifestacija je kojom se promiču knjige i kultura čitanja. Povodom njegova obilježavanja u školskoj su knjižnici ostvarene raznovrsne aktivnosti. S obzirom na to da je čitanje jedna od najvažnijih ljudskih aktivnosti koja doprinosi osobnom razvitku svakog pojedinca važno je u doba novih medija knjigu učiniti atraktivnom te obnoviti motivaciju i zanimanje za čitanje. Stoga su strategijama aktivnog čitanja učenicima 4. b  i 4. c razreda  predstavljena lektirna djela na drugačiji način. Odabranim ulomcima i ilustracijama učenici su uz razvijanje pozitivnog odnosa prema knjigama i čitanju, poticani na izražavanje zapažanja, stavova i doživljaja. Razvijanjem mašte, kreativnosti i kritičkog promišljanja o pročitanom promicana je važnost čitanja u razvoju jezičnih, komunikacijskih i stvaralačkih kompetencija učenika potrebnih za izazove suvremenog društva.