Uz Dan planeta Zemlje i Dan hrvatske knjige

Dan planeta Zemlje obilježava se svake godine 22. travnja  s ciljem podizanja svijesti o potrebi očuvanja okoliša i prirode.  Istog datuma obilježava se i Dan hrvatske knjige kojim se promiče knjiga i kultura čitanja. Povodom obilježavanja navedenih manifestacija u školskoj je knjižnici u 2. a, 2. b i 2. c razredu dječjim časopisom i knjigom Pričama za spas planeta  promicana kultura čitanja, održivost i zelena pismenost. Vezano uz ovogodišnju temu Planet protiv plastike, odabranim pričama ukazivalo se na onečišćenje okoliša plastikom koje predstavlja veliki ekološki izazov. I plastične vrećice jedan su od uzroka stradavanja brojnih životinja za čiju je razgradnju potreban dugi niz godina. Osim poticanja smanjenja korištenja plastike u svakodnevnom životu, učenici su ponovili i navodili brojne primjere kojima svatko od nas svakodnevno može doprinijeti očuvanju i zaštiti okoliša. Izradom cvjetova poslali su poruku kako uređenjem i čuvanjem okoliša pridonosimo ne samo zdravlju ljudi već i našeg planeta.